Rodzaje i zastosowanie kory sosnowej

 

Kora sosnowa jest wspaniałym, a zarazem bardzo prostym sposobem na ozdabianie naszego ogródka, placu – powstaje jako odpad przy obróbce drewna, który cieszy się coraz większą popularnością. Ściółkowanie gleby korą sosnową przynosi wiele korzystnych czynników, zapobiega wyparowywaniu wody, wyrastaniu chwastów. Dobra gatunkowo kora ochroni również glebę przed erozją, mrozem, jest również doskonałym środkiem wzbogacającym glebę w próchnicę. Kora sortowana staje się coraz bardziej popularna wśród działkowiczów. Możemy wymienić różne rodzaje kory I ich zastosowanie :

kora ozdobna, jest to kora drobno lub średnio mielona, może występować w różnych kolorach, dlatego można dopasować ją do odcieni kwiatów, czy aranżacji ogrodowych

kora gruba, to rodzaj kory który najbardziej używany jest w dużych ogrodach, rabatach , parkach publicznych. Można ją stosować pod drzewami, krzewami.

kora drobna, stosowana przy niewielkich roślinach, bardzo estetyczna I elegancka, jednak również bardzo lekka.

– kora średnio mielona, jest to uniwersalny rozmiar kory, stosowana do każdego rodzaju roślin, posiada większy ciężar niż kora drobna, przez co nie jest tak bardzo narażona na powiewy wiatru.

– surowa kora mielona, bardzo ekonomiczna kora, ulega powolnej biodegradacji, przez co nie wymaga częstego uzupełnienia.

– kora przekompostowana, jak sama nazwa wskazuje wspaniale odżywia glebę. Zakwasza ją , stosuje się ją z roślinami kwasolubnymi oraz krzewami iglastymi. Kora ta szybko ulega biodegradacji, przez co uzupełnianie jej jest częstsze.

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo w naszej ofercie Firmy Kor-Pak odpowiedni dla siebie rodzaj kory, który spełni Państwa oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Firmą Kor-pak, znajdującej się nieopodal Kępna.